Telefon: 0532 386 78 40
EN HIZLI BOŞANMA NASIL GERÇEKLEŞİR
 
 
En Hızlı Boşanma Nasıl Gerçekleşir 
 
Hukukumuzda boşanmanın çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma  olmak üzere iki alt başlıkta incelendiğini bir önceki makalemizde açıklamıştık. Bu iki boşanma çeşidinden en hızlı olanı anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanma yoluyla boşanma, tek celsede ve mahkemelerin iş yüküne göre değişmekle birlikte ortalama iki ya da üç ay içerisinde tamamlanabilmekedir. Tabi ki anlaşmalı boşanmanın başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için yukarıda sayılan anlaşmalı boşanma şartlarının eksiksiz biçimde yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Bu kapsamda boşanmak isteyen eşler arasında imzalanacak anlaşmalı boşanma protokolünün çok dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Nitekim bu boşanma protokolüyle boşanma gerçekleşmiş olsa bile daha sonradan protokoldeki bir takım eksiklikler nedeniyle taraflar arasında çeşitli uyuşmazlıklar doğabilecektir. Dolayısıyla boşanma gibi çok ciddi sonuçlar doğuran bir hukuki meselede hak kaybına uğramamak için uzman bir hukukçunun yardımına başvurmak en iyi çözüm olacaktır. 
 
 
 
 
 
Boşanma kararı vermişseniz somut olayınızın şartlarına göre, çeşitli uzunluklarda sürecek olan bir hukuki sürece hazırlıklı olmalısınız. Bu sürece başlarken karşınızda iki alterntif çıkacaktır. Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma. Anlaşmalı Boşanma çoğu zaman her iki eş  bakımından en kısa sürede sonuçlanan ve sonuçları itibariyle eşleri ve yakınlarını en az yıpratan boşanma türüdür. Fakat Anlaşmalı Boşanma evlilik süresinin bir tam  yılı doldurması, evliliğin maddi sonuçları ve varsa çocukların velayetinin kime verileceği gibi hususlarda tarafların anlaşması gerekmesi gibi birtakım şartlara bağlıdır. Eğer tarafların evlilik süresi bir tam yılı doldurmamışsa veya taraflar boşanmanın sonuçları üzerinde anlaşmaya varamazlarsa, geriye kalan tek yol Çekişmeli Boşanma dır. Çekişmeli boşanma diğer davalar gibi diğer eş davalı olarak gösterilerek boşanma talebiyle açılır. Hukuk sistemimizde evlenmek için mahkeme kararına gerek olmadığı halde boşanmak için mutlaka mahkeme kararı aranmaktadır. Çekişmeli boşanma davasının kesinleşmesi bir yıldan uzun sürebilmektedir. Boşanma sebebine göre çeşitli çekişmeli boşanma davaları mümkün olabilmektedir. En yaygın açılan çekişmeli boşanma davası türü, halk arasında şiddetli geçimsizlik olarak bilinen evlilik birliğinin temelden sarsılmasıdır. Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma sorusundan başka nasıl boşanırım, boşanma davası nedir, boşanma avukatı ararken nelere dikkat edilmeli, ankara boşanma avukatı olarak hizmet verenler kimler, nafaka nedir, velayet nedir, ayrılık nedir, eşimden nasıl ayrılırım, anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma alanında avukat olanlar, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma nasıl olur, ücretsiz boşanma mümkün müdür, avukatsız boşanma nasıl olur, boşanma ücreti ne kadar, boşanma davası açma, vb. sorularınız için sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz yoluyla bizimle temasa geçebilirsiniz. 
 
 
 
 
 
 
 
Özdemir&Çelik Hukuk ve Arabuluculuk bürosu olarak sizlere, boşanma davası, boşanma avukatı, nafaka, velayet, ayrılık,anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma avukatı, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma, ücretsiz boşanma, avukatsız boşanma, boşanma ücreti, boşanma davası nasıl açılır vb. alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Büromuzda çalışma prensiplerimiz gereği telefon üzerinden danışmanlık hizmeti verilmemektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretli olup söz konusu ücretler güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümlerine göre belirlenmektedir. 
WhatsApp Destek