Telefon: 0532 386 78 40
BOŞANMAK İÇİN AVUKAT TUTMAK ZORUNLU MU
Boşanmak İçin Avukat Tutmak Zorunlu Mu
 
Boşanma davası açabilmek ve yürütebilmek için hukukumuzda avukatla temsil zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu açıdan herkes, kendi boşanma davasını bizzat kendisi takip edebilir. Fakat hak kayıplarına uğramamak için boşanma konusunda uzman bir avukatın yardımına başvurmak yararlı olacaktır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Boşanma avukatı, avukatlık mesleğinde uzmanlık alanlarından birisidir. Hukuk toplumsal hayatın neredeyse her alanını ilgilendirmekte ve bu alanlarla ilgili kural ve yöntemler belirlemektedir. Dolayısıyla hukuki danışmanlık hizmeti veren avukatların hukukun her alanında uzmanlaşması beklenemez. İşte boşanma avukatı da avukatlık mesleğinin uzmanlık alanlarından birisidir. Boşanma avukatı olabilmek için hukukumuzda herhangi bir uzmanlık sınavı yapılmamaktadır. Meslek hayatında kazanılan tecrübeler, alınan eğitimler, gelen işlerin yoğun olduğu alan avukatı aile hukukunu yönlendiriyorsa, karşımıza aile hukukunda uzmanlaşmış bir boşanma avukatı çıkmaktadır. Boşanma avukatı olarak çalışan avukatlar, sadece boşanma değil vekalet, velayet, babalık davası, soy bağının reddi davası, isim değiştirme davaları gibi çok geniş bir alanda hizmet vermektedirler. Eğer aile hukukunu ilgilendiren konularda bir hukuki yardıma ihtiyacınız varsa, bir ceza ya  da idare avukatı yerine bir boşanma avukatı ndan yardım almanız en doğrusu olacaktır. Boşanma avukatı sorusundan başka nasıl boşanırım, boşanma davası nedir, boşanma avukatı ararken nelere dikkat edilmeli, ankara boşanma avukatı olarak hizmet verenler kimler, nafaka nedir, velayet nedir, ayrılık nedir, eşimden nasıl ayrılırım, anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma alanında avukat olanlar, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma nasıl olur, ücretsiz boşanma mümkün müdür, avukatsız boşanma nasıl olur, boşanma ücreti ne kadar, boşanma davası açma, vb. sorularınız için sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz yoluyla bizimle temasa geçebilirsiniz. 
 
 
 
 
Özdemir&Çelik Hukuk ve Arabuluculuk bürosu olarak sizlere, boşanma davası, boşanma avukatı, nafaka, velayet, ayrılık,anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma avukatı, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma, ücretsiz boşanma, avukatsız boşanma, boşanma ücreti, boşanma davası nasıl açılır vb. alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Büromuzda çalışma prensiplerimiz gereği telefon üzerinden danışmanlık hizmeti verilmemektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretli olup söz konusu ücretler güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümlerine göre belirlenmektedir. 
WhatsApp Destek