Telefon: 0532 386 78 40
BOŞANMA DAVASI ÜCRETİ

 

BOŞANMA DAVASI ÜCRETİ
 
Avukat ve iş sahibi,  sözleşmede kararlaştırılan avukatlık ücretinin hangi işleri kapsayacağını aralarında yapacakları sözleşmeyle ve Kanun'un emredici hükümlerine aykırı olmamak kaydıyla diledikleri gibi belirleyebilirler. Eğer taraflar arasında yapılmış bir avukatlık sözleşmesi yoksa ya da taraflar arasında avukatlık sözleşmesi bulunuyor fakat sözleşmede konuyla ilgili hüküm bulunmuyorsa kural olarak boşanma davasında ve evlilik birliği içerisinde edinilen malların paylaşılması davasında ayrı ayrı avukatlık ücreti ödenmesi gerekecektir. Nitekim avukatla müvekkil arasındaki hukuki ilişkide, boşanma davasıyla mal paylaşımı davası birbirinden bağımsız iki ayrı iş niteliğindedir. 
 
 
 
 
 
Boşanma davası ücreti ile mal paylaşımı davası ücreti arasında yukarıda yapmış olduğumuz farklılıklar bulunmaktadır. Avukatlık Kanunu'na göre, birtakım istisnalar dışında avukatların ücretsz boşanma davası almaları yasaktır. Boşanma davalarında avukatla müvekkil ücret konusunda herhangi bir anlaşma yapmamışlarsa, Avukatlık Kanunu ve Avukat Asgari Ücret Tarifeleri hükümlerine bakılarak Boşanma davası ücreti belirlenecektir. Boşanma davası ücreti konusunda avukatla müvekkil arasında anlaşmazlık çıkarsa söz konusu Boşanma davası ücreti yetkili asliye hukuk mahkemesince belirlenecektir. Boşanma davası ücreti ne kadar sorusundan başka nasıl boşanırım, boşanma davası nedir, boşanma avukatı ararken nelere dikkat edilmeli, ankara boşanma avukatı olarak hizmet verenler kimler, nafaka nedir, velayet nedir, ayrılık nedir, eşimden nasıl ayrılırım, anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma alanında avukat olanlar, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma nasıl olur, ücretsiz boşanma mümkün müdür, avukatsız boşanma nasıl olur, boşanma ücreti ne kadar, boşanma davası açma, vb. sorularınız için sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz yoluyla bizimle temasa geçebilirsiniz.
 
 
 
 
Özdemir&Çelik Hukuk ve Arabuluculuk bürosu olarak sizlere, boşanma davası, boşanma avukatı, nafaka, velayet, ayrılık,anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma avukatı, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma, ücretsiz boşanma, avukatsız boşanma, boşanma ücreti, boşanma davası nasıl açılır vb. alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Büromuzda çalışma prensiplerimiz gereği telefon üzerinden danışmanlık hizmeti verilmemektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretli olup söz konusu ücretler güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümlerine göre belirlenmektedir. 
WhatsApp Destek