Telefon: 0532 386 78 40
ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ ÖRNEĞİ

 

 

 

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ

 

                                                                                                                                                                                               .../.../2019

 

 

....... ........... ile ....... ............, ../../…. tarihinde evlenmiş olup, tarafların çocukları bulunmamaktadır. Tarafların evlilikleri 1 tam yılı doldurmuş olup anlaşmalı boşanma hükümlerinin uygulanmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Bu kapsamda ....... ........... ile ....... ............, aralarında karşılıklı olarak anlaşarak BOŞANMAYA karar vermiş olup, iş bu protokol aşağıda izah edilen hükümler çerçevesinde tanzim edilmiştir.

 

 

Bu protokol gereğince ;

1-        ..... .......... ile ..... ............ karşılıklı olarak boşanmayı kabul ederler,

2-        ..............,  ............'ta bulunan her türlü şahsi eşyası ile çeyiz olarak getirmiş bulunduğu eşyalarının tümünü almış olup, eşya olarak başka alacağı olmadığını kabul eder. Aynı şekilde ...........'ın da, ..........'tan her hangi bir eşya alacağı yoktur.

3-        Boşanma sebebiyle her iki taraf birbirlerinden tedbir, yoksulluk nafakası veya her hangi bir şekilde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmamaktadırlar.

4-        Taraflar yukarıda yazılı şartlarda anlaşmış olup, iş bu protokol ...... ............. tarafından açılacak boşanma davasında anlaşmalı boşanmanın esası olarak Mahkemede delil olarak kullanılacaktır.

5-        … *

 

*(Boşanacak olan taraflar, karşılıklı anlaşmaları şartıyla yukarıda sayılanlardan başka birtakım ek şartlar ileri sürerek bu protokolü daha ayrıntılı ve uzun hale getirebilirler)

 

İş bu protokol üç nüsha halinde düzenlenmiş olup, birer adedi davanın taraflarına, bir adedi de Sayın Mahkkemeye verilecektir.

İş bu protokolü okuduk, irademize uygun bulduk ve karşılıklı olarak imza altına aldık.

 

 

                                    ....... ...........                                                      ....... .......... 

           

 

 

 

Eğer boşanmak için avukatınız yoksa, Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği olarak yukarıda yer alan dilekçe örneğini doğrudan kullanmayınız. Boşanma Protokol Örneği olarak sizlere sunmuş olduğumuz Protokol örneği hukukçular için yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Boşanmak konusunda son kararınızı verişseniz yapmanız gereken en doğru şey, Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği olarak internette yer alan Protokol örnekleri ni doğrudan kullanmak yerine uzman bir avukattan yardım talep etmenizdir. Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği sorusundan başka nasıl boşanırım, boşanma davası nedir, boşanma avukatı ararken nelere dikkat edilmeli, ankara boşanma avukatı olarak hizmet verenler kimler, nafaka nedir, velayet nedir, ayrılık nedir, eşimden nasıl ayrılırım, anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma alanında avukat olanlar, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma nasıl olur, ücretsiz boşanma mümkün müdür, avukatsız boşanma nasıl olur, boşanma ücreti ne kadar, boşanma davası açma, vb. sorularınız için sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz yoluyla bizimle temasa geçebilirsiniz. 

 

 

 

Özdemir&Çelik Hukuk ve Arabuluculuk bürosu olarak sizlere, boşanma davası, boşanma avukatı, nafaka, velayet, ayrılık,anlaşmalı boşanma protokol örneği, boşanma dilekçesi örneği, boşanma avukatı, boşanma dilekçesi nasıl yazılır, boşanma davası nasıl açılır, anlaşmalı boşanma, ücretsiz boşanma, avukatsız boşanma, boşanma ücreti, boşanma davası nasıl açılır vb. alanlarda avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Büromuzda çalışma prensiplerimiz gereği telefon üzerinden danışmanlık hizmeti verilmemektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretli olup söz konusu ücretler güncel Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümlerine göre belirlenmektedir. 

WhatsApp Destek